על הסטודיו

בית לאשטנגה, ויניאסה, ין יוגה והכשרת מורים

הסטודיו ליוגה בעמינדב הוא בית למתרגלי.ות אשטנגה, ויניאסה ו-yin יוגה וחממה למורים ליוגה בעתיד. בסטודיו מתקיימים שיעורי אשטנגה ווינאסה מודרכים וכן 'אשטנגה מייסור סטייל' (תרגול אישי מודרך) לפי מייטב המסורת של האשטנגה. במקביל מתקיימים בסטודיו מספר פעמים בשבוע שיעורי yin יוגה (תרגול רך איטי ומדיטטיבי). הסטודיו משמש גם בית ספר להכשרת מורים לאשטנגה-ויניאסה ומקיים קורסי מורים בני 500 שעות העומדים בסטנדרט בין-לאומי גבוה ביותר ומוכרים ע"י ארגון מורי היוגה הישראלי.

המטרה שלנו היא להנגיש את היוגה בצורה פשוטה וברורה לכל אחד.ת לאפשר לכל מי שחפץ בכך להכיר את העולם המיוחד של היוגה ולהתחיל בתהליך אישי עמוק ומופלא. שיעורים ברמות שונות נותנים מענה למתרגלים חדשים ומנוסים כאחד למצוא את מקומם אצלנו. קיום קורסי המורים בסטודיו נותן רובד נוסף של עומק והבנה של היוגה המחלחלת גם לשיעורים הרגילים המועברים בו.

קהילת הסטודיו מורכבת מנשים וגברים בטווח בגילאים רחב המגיעים מרקעים מגוונים ומתגוררים בשכונות שונות בירושלים ומחוצה לה. המגוון הנפלא הזה יוצר אוירה מיוחדת במינה של משפחה גדולה.

שיטת האשטנגה הפכה פופולרית בשנות השמונים של המאה ה – 20 ע"י סרי ק. פטהבי ג'ויס מהעיר מייסור שבהודו.

השיטה בנויה על רצף של תנוחות קבועות המסודרות בשש סדרות תרגול ומאופיינת בדינמיות שלה המייצרת חום פנימי שמאפשר ניקוי רעלים אפקטיבי, זרימת דם טובה וגוף פתוח וחזק. אחד האלמנטים המרכזיים בתרגול האשטנגה הוא נשימה, עליה יש דגש רב במהלך התרגול, וכן הקאורדינציה בין הנשימה לתנועה, ריכוז מיריבי במהלך התרגול ופוקוס על מרכזי אנרגיה בגוף. הסדרה הראשונה באשטנגה, נקראת יוגה צ'יקיטה (יוגה תרפיה) ותפקידה לרפא אותנו פיזית ומנטלית ולהביא את הגוף וההכרה למצב מיטבי.

זו הסדרה העיקרית שרוב מתרגלי האשטנגה מתרגלים ודרכה מתפתחים ברבות השנים לסדרה השנייה (נדי שודהנה – ניקוי ערוצי האנרגיה) המאופיינת בתרגול עמוק של כפיפות אחורה ופיתולים. הסדרות מתקדמות יותרה מבוססות על אסאנות מורכבות ואפילו אקרובטיות שדורשות גמישות וחוזק גבוהים ביותר.

אשטנגה יוגה נלמדת בשתי דרכים:

אימון אישי מודרך (המכונה מייסור סטייל) בו כל תלמיד.ה מתרגל בקצב שלו לפי רצף הסדרה והמורה נותן.ת הנחיה מותאמת לכל אחד.ת.
לשיעור יש איכות של שיעור פרטי במתנהל בקבוצה ומאפשרת לכל אחד.ת להתקדם בקצב המתאים לו.לה.

שיעור מונחה בו הקבוצה כולה מתרגלת בקצב אחיד לפי רמת השיעור שהוגדרה – מתחילים, ממשיכים או מתקדמים.

שיטת תרגול קסומה שמקורה בסין אשר המאפיין העיקרי שלה הוא השהות הממושכת בכל תנוחה בצורה נינוחה וללא מאמץ.

תרגול הין שואב השראה מהרפואה הסינית ומיוגה רסטורטיבית ומעניק למתרגל.ת זמן להתבוננות שקטה, שחרור והרפיה תוך כדי התארכות עמוקה של השרירים ופתיחה איטית ונעימה של מפרקים. במהלך התרגול כל מערכות הגוף נרגעות ונוצרת תחושה של שקט ורוגע. בטווח הארוך תחושה זו משתמרת בגוף ובהכרה שלנו ונשארת אתנו גם מחוץ למזרן.

כל שיעור מבוסס על נושא עיקרי (פתיחת אגן, גב תחתון, תרגול לימי הוסת וכו') ומורכב מ 6-7 תנוחות בלבד בהם שוהים כחמש דקות תוך הרפיה עמוקה והתמסרות מלאה לכח הכבידה. למרות שזה אינו תרגול מדיטציה, יש בתרגול אלמנטים מדיטטיבים מובהקים המוסיפים לתחושת הנינוחות והשלווה.

תרגול שמקורו בתרגול האשטנגה אך בנוי על רצפים משתנים של תנוחות ולא על רצפים קבועים, כמו הסדרות של האשטנגה.

מבנה התרגול דומה לזה של תרגול האשטנגה: ברכות שמש, תנוחות עמידה, תנוחות ישיבה ותנוחות סיום המורכבות מהקשתות, תנוחות הפוכות והרפיה. גם בתרגול וינאיסה ישנו דגש גדול על הנשימה וחיבור של נשימה ותנועה.

Call Now Button נשמח לשמוע מכם